DSC_0046

Toimus õpilaskonverents „Info ja mõistlik tarbimine internetiajastul“

4.detsembril 2015. aastal toimus Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis õpilaskonverents „Info ja mõistlik tarbimine internetiajastul“, kuhu kogunesid 11-ndate ja 12-ndate klasside õpilased Kanepi Gümnaasiumist, Varstu Keskkoolist ja külalislahkest Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumist. Konverentsi eesmärk oli õpilaste teadlikkuse tõstmine tarbijakaitsest, Interneti kasutamisest ja kasutaja poolt Internetti jäetud info võimalikust mõjust tema tulevikule. Lühiettekande tarbijakaitse olemusest tegi Anne Põder, TKÜ UGANDI juhatuse liige, andmebaasidest ja nende kasutamisest rääkis Ly Otsa Tartu Kutsehariduskeskusest ning teemal „Iluteenuste tarbimine ja nende kontroll“ andis huvitavat ja kasulikku teavet Krista Pärnapuu Terviseametist.

Ka õpilaste ettekantud essed ja uurimused järgisid ülalnimetatud teemasid. Esinejateks olid Kerli Tagel ettekandega „Orienteerumine infomüras internetiajastul“ ja Mariscalle Kõrvel „Minu tajutud ja tajumatu digitaalne jalajälg“ – mõlemad esinejad olid Kanepi Gümnaasiumist.
Varstu Keskkooli 4-liikmeliste gruppide (Stiiv-Toomas Meeks, Kevin Kõiv, Romy Tuven, Christina Möllits; Hanna Antsov, Gerda Mändmaa, Kervin Adamson, Johannes Klaus Konksi) ühistööna valminud ettekanded olid „Meie tajutud ja tajumatud digitaalsed jalajäljed: mis infot ja kellele me jätame ning selle kasutamisvõimalused ja ohud“ ja „Ohtlik keemia meie igapäevaelus“.

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilased esitasid oma eelmisel aastal valminud uurimustöid. Kristiin Kollin võrdles kauplusest ostetavaid kreeme isetehtud kreemidega „Isevalmistatud kreemide ja poekreemide koostisained ning nende võrdlus“. Kristel Truuts oli huvi tundnud mikroobide vastu „Mikroobid õpilaste kätel“, Kris-Normann ja Karl-Robert Kurm olid maha saanud koguni filmi tegemisega „Seik, mis muutis elu“.

Peale au- ja tänukirjade ning väikeste meenete jagamist ning lõunasööki sõideti laiali oma kodudesse. Loodame, et päev oli huvitav.